Papírové pytle s PE vložkou

Základní druhy papírových pytlů s PE vložkou či vrstvou:

 

Pytle s LDPE

Otevřené pytle opatřené vlepenou či vloženou LDPE fólií používané zejména na sušené mléko, různé mastné látky či chemikálie, kde je potřeba dokonalé uzavření a ochrana obsahu.

Nejvíce se používá LDPE fólie transparentní a v odstínu modré. Fólie může být přilepená zároveň s hrdlem papírového pytle nebo mít přesah (tzv. límec) pro extra uzavírání.

LDPE se může vkládat ručně nebo strojově, kdy celý výrobní proces obstará moderní stroj, který umožňuje přesné úpravy fólie, jako např. bodové lepení, mikroperforace, Z-fald apod.

Pytle s HDPE

HDPE se vyznačuje větší nepropustností a pevností, ale oproti LDPE je méně pružná a není teplotně roztažná. Fólie může být přímo uvnitř pytle nebo mezi vrstvami papíru, takže není ve styku s plněným materiálem. HDPE se používá zejména jako ochrana před vlhkostí a mastnotou. Pytle s HDPE mají podobné použití jako pytle s LDPE, tedy balení potravin, krmiv, stavebních hmot apod., ale jsou cenově příznivější.
Používané fólie mohou být transparentní i barevné, plné či nasekávané.

Pytle s vrstvou PE

Pro výrobu těchto pytlů se používá papír s vrstvou PE, která slouží jako ochrana před mastnotou, vlhkostí, agresivních látek či pro uzavření pytle zatavením. Jsou vhodné zejména pro balení mastných potravin jako např. mák, kakaové hmoty apod., ale ochrání i proti vlhkosti.

Pytle mohou být vyráběny v dalších modifikacích, viz. Další možnosti úprav.

papírový pytel s PE vložkou

 

bílý papírový pytel s LDPE límcem
bílý papírový pytel s LDPE límcem
Nenašli jste, co potřebujete?

Pokud máte zájem o odběr většího množství, pravidelné odběry, papírový pytel jiného rozměru či složení, nebo jen potřebujete poradit, pak nás neváhejte kontaktovat. Uděláme vše proto, abychom Vám vyšli vstříc příznivou cenou i technologickým řešením.